"Być eko" poza określeniem naszego stylu życia, stało się również nazwą naszego sklepu. Skóra jest największym organem człowieka, dlatego tak dużą uwagę przywiązujemy do kosmetyków, które trafiają do naszej oferty, oraz które sami na co dzień stosujemy. Wybieramy wyłącznie produkty z naturalnym składem, organicznym pochodzeniem składników, jak również kosmetyki dla wegan. Stawiamy na certyfikowane i dobre jakościowo produkty oraz oryginalne marki. Bardzo cenimy sobie wszystkie kosmetyki produkowane ręcznie i nietestowane na zwierzętach. W naszej ofercie znajdują się również produkty małych manufaktur, tworzone w niewielkich  partiach z ogromną pasją ich twórców.

Wierzymy, że tylko natura może najlepiej zadbać o naszą skórę!

sklep To be Eco

_____________________________________________________________________________________

       Les Douces Angevines to pionierska marka kosmetyków organicznych stworzona przez Michele Cros, znawczynię ziół i roślin. Została założona w 1994 roku w małej miejscowości w najniżej położonych dolinach Angevine we Francji. Aby umożliwić naturze bycie częścią codziennego życia każdego z nas, powstały kosmetyki Douces Angevines. Oferują one szeroki wachlarz fluidów kosmetycznych do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Stworzenie czystych, szlachetnych i prawdziwie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji, wymagało harmonijnego współdziałania między setkami cząsteczek, które ostatecznie stworzyły jedną formułę tzw. "cosmeto-fluid". Wymagało to prawdziwej wiedzy,  zdobywanej w ciągu wielu lat, przez długi czas pracy, studiów i badań. Obecnie zespół składający się z siedmiu kobiet, pracuje codziennie w laboratorium Douces Angevines, aby każdy z kosmetyków wykonywać ręcznie wg tradycyjnych metod.

 

Poznaj 5 sekretów kosmetyków Douces Angevines:

 


SEKTRET NUMER 1- Fluidy kosmetyczne

Nie będące ani kremem ani olejkiem, kosmetyczne fluidy to prawdziwe złoto roślinnych substancji, które są unikatowe w świecie naturalnych kosmetyków. Ich udoskonalona formuła zawiera w sobie kombinację tłoczonych na zimno olejów roślinnych, naturalnych esencji owoców cytrusowych, kwiatowych, olejków eterycznych, liści, żywicy, maceratów i świeżych roślin ogrodowych:

- świeże lub suszone rośliny pochodzą z ogrodu Les Douces Angevines, natomiast dzikie rośliny ze   szczególną starannością pozyskiwane są z chronionych obszarów,

- maceraty z roślin produkowane są własnoręcznie (30-50% substancji uzyskiwanych jest z roślin),

- olejki eteryczne pochodzą od małych, lokalnych producentów lub z zagranicy (olejki egzotyczne).

 

Każdy z kosmetycznych fluidów zgodnie z jego przeznaczeniem (nawilżanie, oczyszczanie itd.) jest wszystkim czego potrzebuje Twoja skóra, czyli: cenne olejki roślinne zawierające kwasy tłuszczowe oraz maceraty posiadające wiele substancji czynnych.

 

Każdy fluid zawiera w sobie średnio 20 roślin (w linii produktów do twarzy nawet ponad 40 roślin). Standardowy krem, nawet jeśli jest organiczny, składa się z co najmniej 60% wody i 20% składników nadających mu odpowiednią konsystencję np. emulgatory czy inne substancje pochodzenia chemicznego, które nie mają wpływu na Twoją skórę. Kosmetyczne fluidy Douces Angevines, dzięki temu, iż są pozbawione wody, oferują Ci 100% czystych roślinnych i kwiatowych ekstraktów, pełnych naturalnych substancji czynnych gwarantujących wysoką efektywność. 

 

Doskonała i gładka tekstura fluidów sprawia, że natychmiast się wchłaniają, nie pozostawiając tłustej warstwy oraz tworzą uczucie gładkości i dobrego samopoczucia.  Ekonomicznośc? Tak, ponieważ kosmetyki są silnie skoncentrowane, wystarczy kilka kropli (butelki są wyposażone w kroplomierz lub pompkę aby umożliwić precyzyjne dawkowanie). Produkty są testowane dermatologicznie przez producenta, wykazują wyjątkową tolerancję oraz delikatność dla skóry.

 

 

SEKTRET NUMER 2 - Ogród piękna

Ogród, prawdziwe i żywe herbarium jest duszą Douces Angevines. Pozostając wiernym metodom organicznego i biodynamicznego rolnictwa, stwarzane są idealne warunki, w których natura może swobodnie rozkwitać. Ingerencja w nią jest oszczędna i roztropna, umożliwiająca wspólny wzrost warzywom i roślinom leczniczym.


SEKRET NUMER 3 - Produkcja rzemieślnicza wspólnie ze słońcem i księżycem

Dzięki rodzimym metodom wyboru roślin, maceratów, ekstraktów jak również zdolności do ich przetwarzania i koncentracji, wiadomo jak wykorzystać wpływ słońca oraz ludzkich umiejętności jako naturalnych katalizatorów. Dzięki temu wykorzystuje się wolną i zdrową energię unikając wykorzystania wątpliwych dodatków syntetycznych (emulgatorów, barwników itp.)
Każdy fluid Douces Angevines jest opracowany szczegółowo kropla po kropli. Krok po kroku kwiaty mają czas by połączyć się z cennym płynem. W tym rzemiośle, ludzkie umiejętności są niezwykle istotne. W zależności od produktów, produkcja jest odnawiana co miesiąc i nigdy nie przekracza 30 litrów. Fluidy powstają przy pomocy energii słonecznej (świt, światło dzienne, ogrzewanie, promienie słoneczne) oraz energii księżyca, aby w harmonii zakończyć proces produkcji. Dzięki tym oryginalnym metodom kosmetyki są tworzone bez skomplikowanych i zanieczyszczających technologii. 

 

 

SEKRET NUMER 4 - Prawdziwa rola zapachów

Kondycja naszej skóry jest silnie związana z naszymi emocjami i stanem wewnętrznym… jej fizyczny stan (suchość, przetłuszczenie, podrażnienie) także zależy od wewnętrznego stanu umysłu (radość, smutek…). Wpływ zapachów na nasze emocje jest znany od wieków. Douces Angevines uczyniło tę wiedzę atutem. Wybierane zioła i kwiaty to takie, które są najlepiej przystosowane do tego by wpływać na usposobienie. W odróżnieniu od syntetycznych zapachów, kosmetyczne fluidy zawierają autentyczne roślinne zapachy, nie wywołujące powierzchownych emocji, które są następnie szybko zapomniane.

 

SEKRET NUMER 5 - Narodziny kosmetycznego fluidu

Zbieranie roślin do produkcji odbywa się zgodnie z kalendarzem słonecznym i księżycowym, aby wybrać taki dzień i godzinę zbioru kiedy rośliny posiadają największą witalność. Kiedy roślina jest gotowa i przeszła okres suszenia (w razie konieczności), wybierane są jej najbardziej pożądane części. Następnie rośliny mają czas na połączenie z płynem, aby w efekcie końcowym wtopić się w jego strukturę. Kolejne etapy to ręcznie parzenie, łączenie, mieszanie składników, włączanie olejków eterycznych, czas odpoczynku, utrwalenia substancji oraz finalnie proces filtracji przy użyciu naturalnego papieru.

Z analizy wskaźnika procentowego składu kosmetyków (który nie uwzględnia proporcji wody) wynika, że kosmetyk jest ekologiczny jeśli ma już około 10% organicznych składników i około 90 - 95 % naturalnych składników. Fluidy kosmetyczne Douces Angevines wykraczają poza tę gwarancję posiadając aż 95 - 100% organicznych substancji.

 

 

 

FILOZOFIA

CEL: 100% EKOLOGII

Wszystkie fluidy kosmetyczne posiadają certyfikat Cosmebio i oprócz jednego wszystkie opatrzone są ekologicznym i organicznym certyfikatem pod kontrolą Ecocert. Ten ostatni certyfikat gwarantuje, iż kupowane produkty mają kontrolowaną identyfikowalność oraz ich producenci angażują się w utrzymanie równowagi środowiska i ekonomii.


ZNAKOMITA JAKOŚĆ EKSTRAKTÓW ROŚLINNYCH

Wiele z olejków eterycznych należy do najrzadszych jakie można znaleźć na świecie np. neroli, jaśminowy, ylang- ylang, olejek z róży damasceńskiej czy z drzewa Aquilaria.
Oleje roślinne są prawdziwie tłoczonymi na zimno olejami, które nie są poddawane żadnym agresywnym procesom przekształcania. Fluidy nie zawierają żadnych substancji dodatkowych.


BRAK TESTÓW NA ZWIERZĘTACH

Firma Douces Angevines jest członkiem organizacji One Voice, zajmującej się ochroną zwierząt. W związku z tym żaden ze składników, na żadnym etapie procesu produkcyjnego nie jest testowany na zwierzętach.

 

KOSMETYKI DOUCES ANGEVINES TO:

 

 - Wysoka jakość kosmetyków produkowanych ze składników aktywnych od 1994 roku.

 - Fluidy kosmetyczne: 100% wyselekcjonowanych wyciągów roślinnych dla ich wysokiej jakości (brak wody,  0% produktów pochodzenia zwierzęcego, 0% dodatków, 0% konserwantów).

 - Przyjemność  używania i skuteczność intuicyjnych kosmetyków: kilka kropli to wszystko czego potrzebujesz aby odżywić skórę. Ich miękka i zmysłowa struktura tworzy doskonałą harmonię z twoją skórą.

 - 100% kosmetyków wykonywanych ręcznie i/ lub opracowywanych z wykorzystaniem tradycyjnych metod.

 - Produkty przyjazne środowisku począwszy od zbioru roślin przez produkcję i opakowania.

- Kosmetyki nietestowane na zwierzętach na każdym etapie produkcji.

 

(fon. Dus Anżwin)


____________________________________________________________________________________

 

IOSSI to mała manufaktura która tworzy kosmetyki przyjazne dla Nas oraz naszego świata. Tworząc receptury, producent sięga do tradycji i współczesnej wiedzy, co pozwala w pełni wykorzystać siłę od wieków zaklętą w roślinach.

Kosmetyki składają się z naturalnych i organicznych - olejów, maseł, olejków eterycznych, wyciągów roślinnych i witamin. Ich działanie wzmocnione jest wiedzą dotycząca aromaterapii w związku z czym zawierają one dużo olejków eterycznych. IOSSI to produkty w pełni naturalne, wolne od sztucznych zapachów i innych szkodliwych dodatków.

Wszystkie kremy, masła i olejki, wykonywane są własnoręcznie, dzięki czemu kontrolowany jest każdy etap ich powstawania. Dzięki tworzeniu małych partii, kosmetyki które u nas kupisz są zawsze świeże i mogą zachować krótkie terminy przydatności.

Kosmetyki IOSSI w 100% zawierają składniki akceptowane przez Ecocert i TruNature. Nadają się dla wegan. Nie są testowane na zwierzętach. Posiadają niezbędną dokumentację, badania a także zarejestrowane są w europejskiej bazie kosmetyków (CPNP).

_____________________________________________________________________________________

 

Saisona jest to pierwsza marka fitokosmetologiczna, która dba o piękno kobiety o każdej porze roku i w każdych warunkach klimatycznych. Stworzona w 2006 roku przez Charlotte Béraud. Obecnie w posiadaniu laboratorium Vabel. Posiada szeroki asortyment produktów zaprojektowanych do ochrony i uwydatnienia piękna skóry przez wszystkie cztery pory roku.

Fitokosmetologia polega na zastosowaniu naturalnych wyciągów (ekstraktów) roślinnych zwiększających skuteczność formuły w produktach pielęgnacyjnych. Każdy naturalny ekstrakt roślinny zawiera kluczowe czynniki aktywne o specyficznych właściwościach i ukierunkowanym działaniu.

Produkty Saisona to nie tylko francuskie, organiczne i certyfikowane kosmetyki, ale to przede wszystkim: innowacja w pomyśle, składnikach i produktach.

Innowacja w pomyśle: SZCZEGÓŁOWE DZIAŁANIE O KAŻDEJ PORZE ROKU…
Innowacja w składnikach: STEWIA…
Innowacja w produktach: AKTYWNA WODA…

Saisona to efektywność i przyjemność z samego serca natury. Kosmetyki wolne od parabenów, sylikonów, PEG i sztucznych barwników. Skrupulatnie opracowane zapachy i formuły.

 ____________________________________________________________________________________

O NAS

Każdy produkt Willow to nasze małe, spełnione marzenie zamykane w szklanym opakowaniu. Kosmetyki od początku do końca przygotowywane są ręcznie. Z sercem i pasją ich autorki. Willow od początku miało być swoistym łącznikiem między człowiekiem i przyrodą. Wybieramy najbardziej odpowiednie kompozycje naturalnych składników pozyskiwanych z roślin i owoców z różnych zakątków świata, wzbogacamy je zapachami, które mają najlepszy wpływ na zmysły i samopoczucie. Stawiamy na czystą naturę.

NATURALNIE TRWAŁE

Nasze kosmetyki powstają z zamysłem, by wspierać naturalne funkcje ochronne i regeneracyjne skóry. Są czyste i surowe – pozbawione niepotrzebnych substancji syntetycznych. Karmimy Waszą skórę wyłącznie dobrymi i wartościowymi dla organizmu substancjami. Nasze formuły są Self-Preserving. Swoją trwałość zawdzięczają antybakteryjnym właściwościom olejów, maseł i olejków eterycznych. Dzięki temu nie stosujemy konserwantów.

Z MIŁOŚCI DO NATURY

Mając na względzie dobro przyrody i zwierząt nie wspieramy rozrostu plantacji palm olejowych. Nie tniemy koszów i nie idziemy na ławiznę. Nie używamy oleju palmowego. Wszystkie nasze kosmetyki są w 100% wegańskie, nigdy też nie będziemy wspierać procederu testowania na zwierzętach. Każdy z produktów Willow przechodzi badania dermatologiczne. Jednak u osób uczulonych na dany składnik może wystąpić reakcja alergiczna. W takiej sytuacji prosimy o kontakt.

Willow Organics

 ____________________________________________________________________________________

 

 

POZNAJ NIEZWYKŁĄ MOC ŚLIMAKA UKRYTĄ W PRODUKTACH MARKI HELIXIUM®

HELIXIUM® to ekskluzywna marka hiszpańskich, organicznych kosmetyków do pielęgnacji twarzy na bazie śluzu ślimaka. SKINNATURE jest pierwszym hiszpańskim laboratorium, posiadającym certyfikat Ecocert Cosmos, które poprzez wybór najefektywniejszych naturalnych składników, dostosowanych do potrzeb skóry, tworzy wysokiej jakości, biozgodne ze skórą produkty marki Helixium®. Receptury kosmetyków zostały opracowane przy współpracy doświadczonych specjalistów z wysoce skutecznych składników naturalnych.

ŚLUZ ŚLIMAKA

Bazowym składnikiem produktów marki Helixium® jest filtrat ze śluzu ślimaka (HELIXA ASPERSA), znany i ceniony w świecie z powodu swych niezwykłych właściwości:

• regeneruje skórę,
• działa przeciwzmarszczkowo,
• intensywnie i długotrwale nawilża,
• pomaga w walce z przebarwieniami,
• wygładza,
• ujędrnia,
• odżywia,
• przy regularnym stosowaniu usuwa blizny i zmiany potrądzikowe,
• działa antybakteryjne,
• pełni funkcję ochronną.

Śluz ślimaka jest bogaty w drogocenne dla skóry składniki takie jak:

• alantoina,
• kwas glikolowy,
• mukopolisaharydy,
• kolagen,
• elastyna,
• kwas hialuronowy,
• naturalne antybiotyki,
• witaminy A, C i E.

Ponadto zawiera unikalną kompozycję naturalnych protein, które łatwo oraz szybko przenikają ludzką skórę i przywracają jej prawidłowe funkcjonowanie. Wykorzystywany w kosmetykach HELIXIUM® organiczny śluz jest pozyskiwany ręcznie w sposób nieinwazyjny, bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla ślimaków.

KOLCZOCH

Czyli Sechium Edule (Chayote) – meksykańska roślina znana ze swych niezwykłych właściwości regenerujących i antyoksydacyjnych, bogata w witaminy A i C, a także wapń i cukry. Cechuje się dużą różnorodnością aminokwasów obecnych w nasionach, spośród których warto wymienić: kwas asparaginowy, alanine, argininę, cysteinę, fenyloalaninę, tyrozynę i inne składniki o właściwościach regenerujących. Pozyskany z kolczocha ekstrakt dzięki obecności flawonoidów znany jest ze swych łagodzacych i przeciwzapalnych właściwości.

 

Pierwsza linia Premium kosmetyków z certyfikatem Ecocert o wyjątkowym połączeniu HELIXIUM Helix Aspersa® i Sechium Edule dla głębokiej regeneracji skóry. Kosmetyki organiczne bez parabenów, PEG, sztucznych dodatków zapachowych i składników pochodzących z przemysłu petrochemicznego.

____________________________________________________________________________________

 

To be Eco | KOSMETYKI NATURALNE | KOSMETYKI ORGANICZNE | KOSMETYKI WEGAŃSKIE
Instagram