Kosmetyki, które oferujemy nie trafiły do nas przypadkowo. Ich wyboru dokonujemy głównie w oparciu o skład, priorytetem są dla nas produkty, których INCI to w 100% składniki pochodzące z natury. Według nas właśnie takie powinny być prawdziwe naturalne kosmetyki.

 

Naszą ofertę kierujemy do osób świadomych zalet i bogactwa natury, które cenią sobie jakość stosowanych kosmetyków.


Wierzymy, że tylko natura może najlepiej zadbać o naszą skórę!

_____________________________________________________________________________________

       Les Douces Angevines to pionierska marka kosmetyków organicznych stworzona przez Michele Cros, znawczynię ziół i roślin. Została założona w 1994 roku w małej miejscowości w najniżej położonych dolinach Angevine we Francji. Aby umożliwić naturze bycie częścią codziennego życia każdego z nas, powstały kosmetyki Douces Angevines. Oferują one szeroki wachlarz fluidów kosmetycznych do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Stworzenie czystych, szlachetnych i prawdziwie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji, wymagało harmonijnego współdziałania między setkami cząsteczek, które ostatecznie stworzyły jedną formułę tzw. "cosmeto-fluid". Wymagało to prawdziwej wiedzy,  zdobywanej w ciągu wielu lat, przez długi czas pracy, studiów i badań. Obecnie zespół składający się z siedmiu kobiet, pracuje codziennie w laboratorium Douces Angevines, aby każdy z kosmetyków wykonywać ręcznie wg tradycyjnych metod.

 

Poznaj 5 sekretów kosmetyków Douces Angevines:

 


SEKTRET NUMER 1- Fluidy kosmetyczne

Nie będące ani kremem ani olejkiem, kosmetyczne fluidy to prawdziwe złoto roślinnych substancji, które są unikatowe w świecie naturalnych kosmetyków. Ich udoskonalona formuła zawiera w sobie kombinację tłoczonych na zimno olejów roślinnych, naturalnych esencji owoców cytrusowych, kwiatowych, olejków eterycznych, liści, żywicy, maceratów i świeżych roślin ogrodowych:

- świeże lub suszone rośliny pochodzą z ogrodu Les Douces Angevines, natomiast dzikie rośliny ze   szczególną starannością pozyskiwane są z chronionych obszarów,

- maceraty z roślin produkowane są własnoręcznie (30-50% substancji uzyskiwanych jest z roślin),

- olejki eteryczne pochodzą od małych, lokalnych producentów lub z zagranicy (olejki egzotyczne).

 

Każdy z kosmetycznych fluidów zgodnie z jego przeznaczeniem (nawilżanie, oczyszczanie itd.) jest wszystkim czego potrzebuje Twoja skóra, czyli: cenne olejki roślinne zawierające kwasy tłuszczowe oraz maceraty posiadające wiele substancji czynnych.

 

Każdy fluid zawiera w sobie średnio 20 roślin (w linii produktów do twarzy nawet ponad 40 roślin). Standardowy krem, nawet jeśli jest organiczny, składa się z co najmniej 60% wody i 20% składników nadających mu odpowiednią konsystencję np. emulgatory czy inne substancje pochodzenia chemicznego, które nie mają wpływu na Twoją skórę. Kosmetyczne fluidy Douces Angevines, dzięki temu, iż są pozbawione wody, oferują Ci 100% czystych roślinnych i kwiatowych ekstraktów, pełnych naturalnych substancji czynnych gwarantujących wysoką efektywność. 

 

Doskonała i gładka tekstura fluidów sprawia, że natychmiast się wchłaniają, nie pozostawiając tłustej warstwy oraz tworzą uczucie gładkości i dobrego samopoczucia.  Ekonomicznośc? Tak, ponieważ kosmetyki są silnie skoncentrowane, wystarczy kilka kropli (butelki są wyposażone w kroplomierz lub pompkę aby umożliwić precyzyjne dawkowanie). Produkty są testowane dermatologicznie przez producenta, wykazują wyjątkową tolerancję oraz delikatność dla skóry.

 

 

SEKTRET NUMER 2 - Ogród piękna

Ogród, prawdziwe i żywe herbarium jest duszą Douces Angevines. Pozostając wiernym metodom organicznego i biodynamicznego rolnictwa, stwarzane są idealne warunki, w których natura może swobodnie rozkwitać. Ingerencja w nią jest oszczędna i roztropna, umożliwiająca wspólny wzrost warzywom i roślinom leczniczym.


SEKRET NUMER 3 - Produkcja rzemieślnicza wspólnie ze słońcem i księżycem

Dzięki rodzimym metodom wyboru roślin, maceratów, ekstraktów jak również zdolności do ich przetwarzania i koncentracji, wiadomo jak wykorzystać wpływ słońca oraz ludzkich umiejętności jako naturalnych katalizatorów. Dzięki temu wykorzystuje się wolną i zdrową energię unikając wykorzystania wątpliwych dodatków syntetycznych (emulgatorów, barwników itp.)
Każdy fluid Douces Angevines jest opracowany szczegółowo kropla po kropli. Krok po kroku kwiaty mają czas by połączyć się z cennym płynem. W tym rzemiośle, ludzkie umiejętności są niezwykle istotne. W zależności od produktów, produkcja jest odnawiana co miesiąc i nigdy nie przekracza 30 litrów. Fluidy powstają przy pomocy energii słonecznej (świt, światło dzienne, ogrzewanie, promienie słoneczne) oraz energii księżyca, aby w harmonii zakończyć proces produkcji. Dzięki tym oryginalnym metodom kosmetyki są tworzone bez skomplikowanych i zanieczyszczających technologii. 

 

 

SEKRET NUMER 4 - Prawdziwa rola zapachów

Kondycja naszej skóry jest silnie związana z naszymi emocjami i stanem wewnętrznym… jej fizyczny stan (suchość, przetłuszczenie, podrażnienie) także zależy od wewnętrznego stanu umysłu (radość, smutek…). Wpływ zapachów na nasze emocje jest znany od wieków. Douces Angevines uczyniło tę wiedzę atutem. Wybierane zioła i kwiaty to takie, które są najlepiej przystosowane do tego by wpływać na usposobienie. W odróżnieniu od syntetycznych zapachów, kosmetyczne fluidy zawierają autentyczne roślinne zapachy, nie wywołujące powierzchownych emocji, które są następnie szybko zapomniane.

 

SEKRET NUMER 5 - Narodziny kosmetycznego fluidu

Zbieranie roślin do produkcji odbywa się zgodnie z kalendarzem słonecznym i księżycowym, aby wybrać taki dzień i godzinę zbioru kiedy rośliny posiadają największą witalność. Kiedy roślina jest gotowa i przeszła okres suszenia (w razie konieczności), wybierane są jej najbardziej pożądane części. Następnie rośliny mają czas na połączenie z płynem, aby w efekcie końcowym wtopić się w jego strukturę. Kolejne etapy to ręcznie parzenie, łączenie, mieszanie składników, włączanie olejków eterycznych, czas odpoczynku, utrwalenia substancji oraz finalnie proces filtracji przy użyciu naturalnego papieru.

Z analizy wskaźnika procentowego składu kosmetyków (który nie uwzględnia proporcji wody) wynika, że kosmetyk jest ekologiczny jeśli ma już około 10% organicznych składników i około 90 - 95 % naturalnych składników. Fluidy kosmetyczne Douces Angevines wykraczają poza tę gwarancję posiadając aż 95 - 100% organicznych substancji.

 

 

 

FILOZOFIA

CEL: 100% EKOLOGII

Wszystkie fluidy kosmetyczne posiadają certyfikat Cosmebio i oprócz jednego wszystkie opatrzone są ekologicznym i organicznym certyfikatem pod kontrolą Ecocert. Ten ostatni certyfikat gwarantuje, iż kupowane produkty mają kontrolowaną identyfikowalność oraz ich producenci angażują się w utrzymanie równowagi środowiska i ekonomii.


ZNAKOMITA JAKOŚĆ EKSTRAKTÓW ROŚLINNYCH

Wiele z olejków eterycznych należy do najrzadszych jakie można znaleźć na świecie np. neroli, jaśminowy, ylang- ylang, olejek z róży damasceńskiej czy z drzewa Aquilaria.
Oleje roślinne są prawdziwie tłoczonymi na zimno olejami, które nie są poddawane żadnym agresywnym procesom przekształcania. Fluidy nie zawierają żadnych substancji dodatkowych.


BRAK TESTÓW NA ZWIERZĘTACH

Firma Douces Angevines jest członkiem organizacji One Voice, zajmującej się ochroną zwierząt. W związku z tym żaden ze składników, na żadnym etapie procesu produkcyjnego nie jest testowany na zwierzętach.

 

KOSMETYKI DOUCES ANGEVINES TO:

 

 - Wysoka jakość kosmetyków produkowanych ze składników aktywnych od 1994 roku.

 - Fluidy kosmetyczne: 100% wyselekcjonowanych wyciągów roślinnych dla ich wysokiej jakości (brak wody,  0% produktów pochodzenia zwierzęcego, 0% dodatków, 0% konserwantów).

 - Przyjemność  używania i skuteczność intuicyjnych kosmetyków: kilka kropli to wszystko czego potrzebujesz aby odżywić skórę. Ich miękka i zmysłowa struktura tworzy doskonałą harmonię z twoją skórą.

 - 100% kosmetyków wykonywanych ręcznie i/ lub opracowywanych z wykorzystaniem tradycyjnych metod.

 - Produkty przyjazne środowisku począwszy od zbioru roślin przez produkcję i opakowania.

- Kosmetyki nie testowane na zwierzętach na każdym etapie produkcji.

 

(fon. Dus Anżwin)


____________________________________________________________________________________

 

IOSSI to mała manufaktura która tworzy kosmetyki przyjazne dla Nas oraz naszego świata. Tworząc receptury, producent sięga do tradycji i współczesnej wiedzy, co pozwala w pełni wykorzystać siłę od wieków zaklętą w roślinach.

Kosmetyki składają się z naturalnych i organicznych - olejów, maseł, olejków eterycznych, wyciągów roślinnych i witamin. Ich działanie wzmocnione jest wiedzą dotycząca aromaterapii w związku z czym zawierają one dużo olejków eterycznych. IOSSI to produkty w pełni naturalne, wolne od sztucznych zapachów i innych szkodliwych dodatków.

Wszystkie kremy, masła i olejki, wykonywane są własnoręcznie, dzięki czemu kontrolowany jest każdy etap ich powstawania. Dzięki tworzeniu małych partii, kosmetyki które u nas kupisz są zawsze świeże i mogą zachować krótkie terminy przydatności.

Kosmetyki IOSSI w 100% zawierają składniki akceptowane przez Ecocert i TruNature. Nadają się dla wegan. Nie są testowane na zwierzętach. Posiadają niezbędną dokumentację, badania a także zarejestrowane są w europejskiej bazie kosmetyków (CPNP).

_____________________________________________________________________________________

 

Firma Tadé Pays du Levant® z Tulonu zrodziła się w wyniku zetknięcia Thaddée de Slizewicza z urzekającym Bliskim Wschodem, kolebką starożytnych cywilizacji. Oczarowany tą przesiąkniętą tradycjami krainą, w 1994 roku stworzył Tadé Pays du Levant®.

Szlachetność lokalnych surowców, wiedza miejscowych rzemieślników oraz towarzyski i odprężający charakter łaźni hammam, gdzie kobiety Orientu od wieków poddawały swoją urodę dobroczynnemu działaniu oliwy z oliwek i oleju laurowego to wartości, z których firma Tadé Pays du Levant® czerpie inspiracje.

W trosce o jakość, prostotę i oryginalność, marka Tadé® oferuje szeroką gamę produktów kosmetycznych, wywodzących się z tradycji kąpieli parowych. Tworzone w oparciu o najnowsze odkrycia współczesnej kosmetologii podlegają ściśle opracowanym recepturom. Receptury te, opracowane w zgodzie z normami ekologicznymi, przyczyniają się do tworzenia produktów kosmetycznych jak najbardziej naturalnych, przy użyciu jedynie niezbędnych składników.

_____________________________________________________________________________________


Saisona jest to pierwsza marka fitokosmetologiczna, która dba o piękno kobiety o każdej porze roku i w każdych warunkach klimatycznych. Stworzona w 2006 roku przez Charlotte Béraud. Obecnie w posiadaniu laboratorium Vabel. Posiada szeroki asortyment produktów zaprojektowanych do ochrony i uwydatnienia piękna skóry przez wszystkie cztery pory roku.

Fitokosmetologia polega na zastosowaniu naturalnych wyciągów (ekstraktów) roślinnych zwiększających skuteczność formuły w produktach pielęgnacyjnych. Każdy naturalny ekstrakt roślinny zawiera kluczowe czynniki aktywne o specyficznych właściwościach i ukierunkowanym działaniu.

Produkty Saisona to nie tylko francuskie, organiczne i certyfikowane kosmetyki, ale to przede wszystkim: innowacja w pomyśle, składnikach i produktach.

Innowacja w pomyśle: SZCZEGÓŁOWE DZIAŁANIE O KAŻDEJ PORZE ROKU…
Innowacja w składnikach: STEWIA…
Innowacja w produktach: AKTYWNA WODA…

Saisona to efektywność i przyjemność z samego serca natury. Kosmetyki wolne od parabenów, sylikonów, PEG i sztucznych barwników. Skrupulatnie opracowane zapachy i formuły.

_____________________________________________________________________________________

Marka Sativa produkowana jest na Białorusi. Skuteczność kosmetyków SATIVA jest osiągana poprzez stosowanie się do fundamentalnych zasad, które zostały ustanowione dla receptur kosmetyków:

- TYLKO NATUTRALNE SKŁADNIKI
- TYLKO NAJLEPSZE SKŁADNIKI
- TYLKO SKUTECZNE SKŁADNIKI
- TYLKO SKUTECZNE DAWKI
- INNOWACYJNY ROZWÓJ NAUKOWY

Kremy posiadają STRUKTURĘ PŁYTKOWEJ EMULSJI. Oznacza to, że struktura kremów jest niemalże taka sama jak skład lipidowych warstw skóry. Sprawia to, że kremy Sativa wnikają w skórę bez niszczenia jej struktury oraz skuteczniej dostarczają aktywne substancje bezpośrednio do jej głębszych warstwy.

Starannie dobrane kombinacje esencji, sterylne zakłady produkcyjne oraz pakowanie próżniowe pozwoliły na stworzenie SAMOKONSERWUJĄCYCH SIĘ KOMPOZYCJI.

_____________________________________________________________________________________


Verana to marka z Łotwy, która specjalizuje się w rozwoju i produkcji naturalnych produktów kosmetycznych, spełniających wysokie wymagania użytkowników kosmetyków.
Produkty Verana są tworzone według unikalnej formuły: ponad 99.8% naturalnych składników, brak wody, tylko ekstrakty bazujące na oleju, brak konserwantów, brak barwników, brak GMO, jedynie oleje z pierwszego tłoczenia.
Naturalne produkty kosmetyczne Verana produkowane są na bazie ekstraktów roślinnych. Wszystkie ekstrakty roślinne, nie bazują na alkoholu lecz na oleju, który jest bardzo ważny dla ludzkiej skóry. Pomimo faktu, że wszystkie produkty marki są naturalne, ich okres trwałości wynosi 1.5 roku. Dodatkowo, kosmetyki pozbawione są wody, więc nie występuje możliwość rozwoju niepożądanych mikroorganizmów.

Obecnie Verana oferuje sześć linii unikalnych produktów kosmetycznych dla włosów,
twarzy, ciała oraz pielęgnacji rąk i stóp:
- Linia „Ginger" – zawierająca 100% olejowego ekstraktu z imbiru
- Linia „Coconut" – zawierająca 100% naturalnego oleju kokosowego
- Linia „Turmeric" – zawierająca 100% olejowego ekstraktu z kurkumy
- Linia „Dandelion"– zawierająca 100% olejowego ekstraktu z mniszka lekarskiego
- Linia „Plantain” – zawierająca 100% olejowego ekstraktu z babki zwyczajnej
- Linia „Amber” – zawierająca 100% naturalnego bursztynu*
*Bursztyn został oczyszczony za pomocą opatentowanej technologii, pozwalającej pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i pozyskać proszek bursztynowy z okrągłymi cząstkami bursztynu mniejszymi niż 3μm. Technologia ta pozwala zachować wszystkie unikalne właściwości bursztynu w każdej małej cząstce proszku bursztynowego.

 

 

 

TobeEco - WYJĄTKOWE KOSMETYKI NATURALNE, ORGANICZNE I WEGAŃSKIE !
Instagram